Gözlükçülerin TBMM çıkarması

Türkiye’ nin değişik illerinden gelen Gözlükçüler ve Optisyenler dernek başkanları 14 Şubat 2017 tarihinde Ankara da buluştu.

Tüm Gözlükçüler ve Optisyenler Dernek başkanı Sn. Mahmut Yetimin organize ettiği TBMM ve Başbakanla görüşme ziyaretine Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel başkanı sn. Turgut Vardi ve yönetim kurulunun katılımının yanı sıra Türkiyenin muhtelif illerinden gelen dernek başkanlarının da katılımı ile 24 kişilik heyet mesleki sorunlarımızı TBMM’ ye taşıdı.

Başkanların TBMM ziyaretinde, Hükümet milletvekilleri ve Başbakanla görüşme gerçekleştirildi. Türkiye optik ve optometrik meslekler derneği Erzincan şube temsilcisi Sn. Mahmut Aydın’ ın gayretleri ile Başbakanla görüşme gerçekleştirildi.Başbakanlık toplantı odasında gerçekleşen görüşmede Oda ve birlik yasasının onaylanması, mesleki sorunlarımız başbakan Sn. Binali Yıldırım’ a aktarıldı. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda mesleki sorunlarımızı dinleyen başbakan, çözümler konusunda sektörümüze yardımcı olacağını ifade etti. 

Toplantının asıl konusu Oda ve Birlik yasası oldu. Başbakanlık toplantı salonunda gerçekleşen görüşmelerde fotoğraf ve görüntü alınmasına izin verildi. Toplantıya Akp grup başkan vekili Sn.Mustafa Elitaş, Şanlı Urfa Milletvekilleri Sn. Mehmet Ali Cevheri ve Sn. Ahmet Eşref Fakıbaba katıldı.

Sektör temsilcileri Milletvekili ve başbakana getirdikleri hediyeleri sundular.