Akdeniz Federasyonumuz Ev Sahipliğinde Mersin Ticaret Odasında Panel Düzenledi

18 Şubat  2017 tarihinde saat 11:00 ‘de Mersin ilinde Akdeniz Gözlükçüler ve Optisyenler Dernekleri Federasyonu ev sahipliğinde Mersin Ticaret Odasında gözlükçü meslektaşlarımıza  panel gerçekleştirildi.

18 Şubat 2017 tarihinde Mersin Ticaret odasında düzenlenen panelin açılış konuşmasını Akdeniz Gözlükçüler ve Optisyenler Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Serkan YAKAN , çevre il ve ilçelerden paneli izlemeye gelen  meslektaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etmiş, Konfederasyon  Genel Başkanı Sayın Turgut VARDİ ve yönetim kurulu üyelerinin panele katılımları nedeniyle memnuniyetlerini dile getirmiştir.

Daha sonra söz alan Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Turgut VARDİ, bu tür organizasyonların, birlik ve beraberliği sağladığı gibi aynı zamanda sektörümüze fayda sağlayacak fikirlerin çıktığını belirtti. 2017 yılında gerçekleştirecekleri proje ve organizasyonlar hakkında da bilgi veren başkanın konuşmasından sonra, Sayın Ramazan ÖZMUTLU’ da SGK Kurumu ve Medula Optik Provizyon Sistemi ile yaşanılan sorunlar, çözümleri, reçete kayıt defterindeki sorunlar ve kurumlarla ilişkilerimiz hakkında genel bilgi vermiştir. Sayın  İlker AYAZ ise kooperatifçiliğin öneminden bahsetmiş, bu tür oluşumların rakip olarak  gelecek büyük sermaye gruplarına karşı bir güvenlik duvarı olacağını söylemiştir.Meslektaşların da panele aktif olarak katılması ile verimli bir toplantı olmasını sağladı. Konu başlıkları değerlendirildi. Toplantıya katılan meslektaşların bölgesel problemler ile görüş ve önerileri değerlendirilerek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Akdeniz Gözlükçüler ve Optisyenler Dernekleri Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Serkan YAKAN ve yönetim kurulu üyelerine, bir sonraki Konfederasyon IV. Dönem Çalıştay Programı için  şehir dışından gelen değerli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, TOOMD Bölge Temsilcileri, Bursa, İstanbul. Adana. Şanlıurfa, Hatay- İskenderun, Ankara Elazığ Niğde ilinde faaliyet gösteren meslektaşlarımıza göstermiş oldukları özveri ve  katılımları ve Sayın Federasyon Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin gösterdiği misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür ederiz